Zavřít

Investice do diamantů

Diamant je především chápán jako komodita vhodná pro dlouhodobé uchování majetku. Je považován za konzervativní investici díky své stabilní hodnotě, odolávající hospodářským cyklům a krizím, což se již v historii mnohokrát potvrdilo.

DIAMANT JAKO UNIKÁTNÍ INVESTICE

Tento nejtvrdší nerost je obecně považován za vhodný doplněk investičního portfolia a to né pouze díky své stabilně rostoucí hodnotě, ale také kráse a exkluzivitě. Unikátnost diamantů lze definovat slovy kapitál, likvidita, mobilita, věčnost a jistota.

Kapitál – diamant je komoditou s největší koncentrovaností bohatství, např. 3.00ct diamant v hodnotách D / IF, který váží 0.6g a má průměr okolo 9.4mm! se nyní obchoduje za 300 000 USD, jen pro představu, ekvivalent této hodnoty by ve zlatě vážil 5.5kg.

Likvidita – hodnota diamantů je celosvětově stejná, je možné jej směnit za peníze v jakékoliv části světa. Cena je vždy v USD.

Mobilita – certifikované broušené diamanty nepodléhají speciální registraci ani embargům. Nastane-li situace, kdy je zapotřebí urychleně přesunout svůj majetek, diamanty jsou nejjednodušší možností, jelikož díky jejich velikosti je můžete klidně převážet i ve Vaší kapse.

Věčnost – diamant je nejtvrdší nerost, byl tady před námi a bude i po nás. Jeho fyzikální vlastnosti jsou stálé, odolává většině přírodních jevů. Diamanty byly vždy považovány za symbol bohatství.

Jistota – diamanty nepodléhají spekulacím jako akciové trhy či v posledních letech i zlato. Jedná se o velmi konzervativní investici a dlouhodobý uchovatel hodnoty.

CO HRAJE HLAVNÍ ROLI V RŮSTU CEN DIAMANTŮ?

Hmotnost – velikost kamene: V dlouhodobém horizontu mají větší diamanty větší tendenci posilovat – větší ziskovost, menší riziko. Z našeho průzkumu vyplývá, že investoři by se i nadále měli zaměřovat na 3ct a 5ct diamanty pro zachování a dlouhodobého zhodnocení jejich majetku. Vážní investoři by také měli zvážit diamanty okolo 10ct, jejichž hodnota a cena roste neustále a takřka nezávisle na aktuálních ekonomicko – politických situacích. V posledních letech zažívají obrovskou popularitu také 1ct diamanty ve špičkových parametrech, což se odráží také na růstu jejich cen.

Čistota, barva a brus: Kvalita je rozdíl! Diamant a jeho kvalita může mít dramatický dopad na zhodnocení Vašeho kapitálu. Vyšší kvalita diamantu znamená vyšší míru zhodnocení v dlouhodobém horizontu. U diamantů, které jsou hodnoceny u barvy hůře jak „G“, u čistoty hůře jak „VS2“ nebo u brusu hůře než „Very Good“, nelze očekávat velké zhodnocení. Diamanty nacházející se pod výše uvedenými kritérii jsou vhodné pro využití ve šperkařském průmyslu. Svou hodnotu neztrácí a cena je velmi přijatelná.

Certifikát: Diamant naplní očekávání investora pouze v případě, že je gradovan gemologickou laboratoří GIA, HRD případně IGI (viz. gemologické laboratoře). Pouze tyto laboratoře přisuzují investičnímu diamantu kýženou váhu, jelikož jejich postupy a důvěryhodnost jsou roky ověřené a odborné veřejnosti známé.

Zašlete nám zprávu