Zpět
Zadejte min. 3 znaky
Kategorie
Produkty
Zobrazit dalších

Investice do diamantů

Diamant je především chápán jako komodita vhodná pro dlouhodobé uchování majetku. Je považován za konzervativní investici díky své stabilní hodnotě, odolávající hospodářským cyklům a krizím, což se již v historii mnohokrát potvrdilo.

DIAMANT JAKO UNIKÁTNÍ INVESTICE

Tento nejtvrdší nerost je obecně považován za vhodný doplněk investičního portfolia a to né pouze díky své stabilně rostoucí hodnotě, ale také kráse a exkluzivitě. Unikátnost diamantů lze definovat slovy kapitál, likvidita, mobilita, věčnost a jistota.

Kapitál – diamant je komoditou s největší koncentrovaností bohatství, např. 3.00ct diamant v hodnotách D / IF, který váží 0.6g a má průměr okolo 9.4mm! se nyní obchoduje za 300 000 USD, jen pro představu, ekvivalent této hodnoty by ve zlatě vážil 5.5kg.

Likvidita – hodnota diamantů je celosvětově stejná, je možné jej směnit za peníze v jakékoliv části světa. Cena je vždy v USD.

Mobilita – certifikované broušené diamanty nepodléhají speciální registraci ani embargům. Nastane-li situace, kdy je zapotřebí urychleně přesunout svůj majetek, diamanty jsou nejjednodušší možností, jelikož díky jejich velikosti je můžete klidně převážet i ve Vaší kapse.

Věčnost – diamant je nejtvrdší nerost, byl tady před námi a bude i po nás. Jeho fyzikální vlastnosti jsou stálé, odolává většině přírodních jevů. Diamanty byly vždy považovány za symbol bohatství.

Jistota – diamanty nepodléhají spekulacím jako akciové trhy či v posledních letech i zlato. Jedná se o velmi konzervativní investici a dlouhodobý uchovatel hodnoty.

CO HRAJE HLAVNÍ ROLI V RŮSTU CEN DIAMANTŮ?

Hmotnost – velikost kamene: V dlouhodobém horizontu mají větší diamanty větší tendenci posilovat – větší ziskovost, menší riziko. Z našeho průzkumu vyplývá, že investoři by se i nadále měli zaměřovat na 3ct a 5ct diamanty pro zachování a dlouhodobého zhodnocení jejich majetku. Vážní investoři by také měli zvážit diamanty okolo 10ct, jejichž hodnota a cena roste neustále a takřka nezávisle na aktuálních ekonomicko – politických situacích. V posledních letech zažívají obrovskou popularitu také 1ct diamanty ve špičkových parametrech, což se odráží také na růstu jejich cen.

Čistota, barva a brus: Kvalita je rozdíl! Diamant a jeho kvalita může mít dramatický dopad na zhodnocení Vašeho kapitálu. Vyšší kvalita diamantu znamená vyšší míru zhodnocení v dlouhodobém horizontu. U diamantů, které jsou hodnoceny u barvy hůře jak „G“, u čistoty hůře jak „VS2“ nebo u brusu hůře než „Very Good“, nelze očekávat velké zhodnocení. Diamanty nacházející se pod výše uvedenými kritérii jsou vhodné pro využití ve šperkařském průmyslu. Svou hodnotu neztrácí a cena je velmi přijatelná.

Certifikát: Diamant naplní očekávání investora pouze v případě, že je gradovan gemologickou laboratoří GIA, HRD případně IGI (viz. gemologické laboratoře). Pouze tyto laboratoře přisuzují investičnímu diamantu kýženou váhu, jelikož jejich postupy a důvěryhodnost jsou roky ověřené a odborné veřejnosti známé.

Sdílejte článek